top of page

Canlanan Boyama Sayfaları

Sanal gerçeklik etkinlik kağıtları, tam da günümüze göre tasarlandı ve çocuklarımızın gelişimi içinsizlere sunuldu. Boyama sayfaları, masal anlatıcılığı ve sanal gerçeklik teknolojisi bir arada kullanılarak hazırlandı. 

Family in a funfair

Etkinlik Başlangıcı

1.Masal terapisti- Yazar Melda Zirek pedagog ve psikolog onaylı olan masal kitaplarından okur ve çocukların yaratıcılığını dışa vurmasını sağlar. 

2.Çocukların hayal dünyalarını genişletebilmek adına çocuklar ile interaktif sohbetler eder.

2.jpg

Etkinlik Süreçleri

3.Sıra canlanan boyama sayfalarına gelir. Çocuklar öncelikle canlana boyama sayfalarındaki yönergeleri takip eder ve kendi masalını oluşturur.
4. Masal kahramanlarını istedikleri renklerde boyarlar. 5. Sıra artırılmış gerçeklik teknolojisiyle tanışmaya gelir. Çocuklar boyadıkları karakterlerin üzerine android telefon ve tabletleri yazar eşliğinde tutar. Boyadıkları karakterlerin canlandığını ve kendileriyle konuştuklarına şahit olurlar. 6. Çocuklar canlanan masal kahramanları ile sağlıklı beslenme, arkadaşlık ve dostluğun önemi,kitap okumanın faydaları gibi konular üzerine sohbet ederler. 7. Çocuklar boyadıkları canlanan boyama sayfalarını etkinlik sonunda evlerine götürürler. 8. Çocuklar aplikasyonu ebeveynlerinin onayıyla telefona ya da tablete indirip istedikleri zaman aplikasyonu açıp masal kahramanlarının canlanmasını sağlayabilirler.

3.jpg
4dd.jpg

Nasıl Hazırlandı?

Boyama sayfaları, masal anlatıcılığı ve sanal gerçeklik teknolojisi bir arada kullanılarak hazırlandı. Minik yazarların kendi hikayelerini oluşturabilecekleri ve masal kahramanlarını boyayabileceklerini boyadıkları kahramanların kendileriyle canlanıp konuşabilecekleri bir teknolojiyi etkinlik kağıtlarımıza yansıttık.

bottom of page