top of page

Masal Kitapları ve Romanlar

Değerler eğitimini kapsayan kitaplarımız psikolog ve pedagog onaylıdır.
8 yaşına kadar rahatlıkla okuyabilir ve okutabilirsiniz.

Danacık Möö

Çocuğunuzun paylaşmaktan keyif mi almasını istiyorsunuz? İyiliğin her zaman kötülükten daha iyi bir değer olduğunu mu anlatmak istiyorsunuz? İyiliğin kutsal bir değer olduğunu ifade etmekte zorlanıyor musunuz? Danacık Möö işte tam da bu şiarla yazıldı.
 

1aaa.png
123aaa.png

Misi ve Tisi

Çocuğunuzun uyum sorunu mu yaşadığını düşünüyorsunuz?

Bencilliğin kötü bir davranış olduğunu mu anlatmaya çalışıyorsunuz misi ve tisi tam da bu şiarla yazıldı.

Deniz Atı Zibi

Çocuğunuzun sizi dinlemediğini ve kafasına buyruk haraket ettiğini mi düşünüyorsunuz? Deniz atı zibi işte bu şiarla yazıldı.

12aaa.png
1234aaa.png

Tembel Hayvanlar Ormanı

Çocuğunuza çalışmanın kutsal bir değer olduğunu nasıl anlatabileceğinizi mi düşünüyorsunuz? Tembelliğin kötü bir davranış olduğunu mu anlatmak istiyorsunuz? Tembel Hayvanlar Ormanı işte tam da bu şiarla yazıldı.

Hipo'nun Rüyası

Çocuğunuz rüyalarından etkilenip korktuğunu mu söylüyor? İzlediği ya da dinlediği bir karakter rüyasına girip etkileniyor mu? Rüyaların gerçeklerden farklı olduğunu mu anlatmak istiyorsunuz? Hüpo'nun Rüyası işte tam da bu şiarla yazıldı.

7d9fd8be-995b-42cc-8256-467c29b7d253.jpg
1cce2220-8ab5-45b8-9824-3afc9645947f.jpg

Zürafa Zupzup ve Lekeleri

Çocuğunuzun hassas ve kırılgan olduğunu mu düşünüyorsunuz? Sürekli kendini dinleyen ve bu durumdan dolayı sosyal kaygı yaşayan bir çocuk olmasından mı korkuyorsunuz? Zürafa Zupzup ve lekeleri işte tam da bu şiarla yazıldı.

Bambon ve Kipir

Dostluk ve arkadaşlığın ne kadar önemli bir değer olduğunu mu anlatmak istiyorsunuz? Çevre baskılarından etkilenmeyen kendi değerlerini bilen donanımlı bir birey mi yetiştirmek istiyorsunuz? 

0001810920001-1.jpg
12345aaa.jpg

Minik Burunlu Janni

Çocuğunuzun kendisini olduğu gibi kabul etmesini ve en değerli duygulardan biri olan kendini sevme duygusunu nasıl ifade edebileceğinizi mi düşünüyorsunuz?

Penguen Baba Şarlo

Çocuklarınızın iyi gün, kötü gün, dostluk, arkadaşlık, paylaşım, yardım severlik gibi değerleri nasıl öğretebileceğinizi mi düşünüyorsunuz?

dbb393f0-fe6b-4a68-a036-647e865753a1.jpg
e9236573-5dcd-42f1-a22a-8d94750b0bf1.jpg

Horoz Ü-ürü'nün Sesi

Çocuğunuzun kendisini olduğu gibi kabul etmesini ve en değerli duygulardan biri olan kendini sevme duygusunu nasıl ifade edebileceğinizi mi düşünüyorsunuz?

Uçurtmalar 
Kirlenmez

Korkuyorsun biliyorum. En çok da kendinden. Ha bir de ölümden... En çok da yaşlanarak ölmekten. Bir de yalnız ölmekten. Tüm ölümler yalnız gerçekleşmez mi peki? Enkaz altında zevkle acı arası inleyen; iş üstü, üzerine çullanan koca yığının altındaki fahişeden ne farkın var? Ellerin kirli, kulakların duyduğun onca sözden sonra kir pas içinde, gördüklerin cabası. Peki dil? Nereye dokunacağını bilir. En kirlisi de o değil mi? Yüreği ve zihni kirleten, dil yarası… Ve bunca kirlenmişlikler arasında temiz kalan tek şey uçurtmasıydı. Unutma çocuk! Uçurtmalar kirlenmez.

ucurtmalar-kirlenmez.jpg
pala.jpg

Pala

İkinci romanı Pala'da Melda Zirek, bu kez gerçek bir hayat hikâyesinden yola çıkıyor.
Türkiye'de büyük ekonomik sıkıntıların yaşandığı bir dönemde, 1940'lı yıllarda, öksüz bir çocuk olarak hayata atılan Altan, yıllar içinde çalışkanlığı, azmi ve dürüstlüğüyle hep öne çıkmış, zarar da görse ilkelerinden ödün vermemiş, her şeye rağmen dünyayı kendisi ve ailesi için yaşanılır kılmaya çalışmıştır.
Yerinde inatçı, aksi ve uzlaşmazdır da, ama bu hiçbir zaman boş bir inat değildir; çünkü onun bıyıklarındaki palalık yüreğine de sirayet etmiş, kocaman yüreğiyle, korkusuzca hayatı göğüslemiştir. Anne özlemiyle hayatı boyunca hep bir yanı boş kalsa da bu boşluğu iyi insanlarla doldurmaya çalışmış, aynı iyiliği çevresine de göstermiştir.

 

Vicdan Manifestosu

"Vicdan ağırlaştıkça geçmiş de ağırlaşır. Geçmiş ağırlaştıkça da vicdan… Bu terazinin dengesi hiç bozulmaz. Geçmişini hafifletmeye, üzerine gitmeye başladığın anda vicdan az da olsa nefes almaya başlar. Asla vicdanın seni sınamasına izin verme evlat. Ağırlığı altında ezilirsin. Seni usuldan çürütür, içten içe... Sol yanın hep acımaklı geçer."

0000000338282-1.jpg
61252_1464041371.jpg

Bulantı

Uyuşturucu kuryesi genç bir kadın, her şeyden habersiz masum küçük bir kız çocuğu ve karısını başka bir kadınla aldatan şehvet
düşkünü bir adam…
Aldatıldığı için kocasından ayrıldıktan sonra hayatta kalma mücadelesinde uyuşturucu kuryeliği işine bulaşan Neslihan, gençliği ve güzelliğiyle dikkat çeken, etrafında ilgi toplayan bir kadındır. Ancak gönül işlerini kızının mutluluğu uğruna ertelemiş olan genç kadın, bir gün hiç beklemediği bir anda tekrar gönül kapısının çalınmasıyla sarsılır...

Jöle Kadınlar

0000000419526-1.jpg

Tek bir kalıba sığmıyor Melda Zirek'in kadınları. Jöle kıvamında adeta. Büzülen, süzülen, sıkışan, ama sürekli kendini doğuran. Çoğalan, genişleyen ve kocaman olan. Taşan. Ele, yüreğe, gönle sığmayan rengârenk kadınlar.
Kendilerini çelişkileriyle var eden bu kadınlar, çeşitli biçimlerde sızıyor yazarın satırlarına. Bazen bir öyküye bazen de bir şiire ya da denemeye dönüşüyorlar. Hayatın içinden gelip hayata kafa tutuyorlar. Tabii sadece kadınlar anlatılmıyor Jöle Kadınlar'da. Annesiz büyüyen çocuklar, kendilerini sorgulayan politikacılar, boşlukta yüzen adamlar, gazetelerin üçüncü sayfalarındaki cinayet haberlerini biriktiren kocalar, çocuk damatlar, başarısız palyaçolar ve diğerleri. Kusurları ve erdemleriyle insana odaklanıyor Melda Zirek. Bir yandan kadının kozasını aralamaya çalışırken diğer yandan da bu kozayı örmeye çalışan erkeği dile getiriyor.

bottom of page