top of page

Atölyelerimiz

Masal Terapi Atölyesi

Melda Zirek masal Terapi etkinliklerini kendi masal kitapları ile; Kreş, anaokulları, ilkokullarda, alışveriş merkezlerinde, sanat ve eğitim galerilerinde, belediyelerde, özel gün ve haftalarda masal terapi etkinliği olarak düzenlemektedir. Asıl amaç; çocuklara kitap sevgisini ve okuma alışkanlığını aşılamaktır. Tamamen özgün masalları çocukların deneyimleyerek ve yaratıcılıklarını ortaya koyarak oyunlar ve resimlemeler yoluyla dışa vurumu sağlamaktır.

DSC_4079.JPG
ok.jpeg

Yaratıcı Yazarlık Atölyesi

Atölye boyunca yazmanın yol ve yöntemleri, anlatım biçimleri, dilin kullanımı, karakter inşası, kurgu tekniği üzerine konuşulacak; okuma deneyimleri paylaşılacak. Her hafta Irmak Zileli’nin sunduğu çerçevede yazarlık becerilerini geliştirmeye yönelik öyküler yazılacak. Bu öyküler hep birlikte teknik yönden tartışılacak ve değerlendirilecek.

Canlanan Boyama Sayfaları Atölyesi

1.Masal terapisti - Yazar Melda Zirek, pedagog ve psikolog onaylı olan masal kitaplarından çocuklara okur ve çocukların yaratıcılıklarını dışa vurmasını hedefler. 2.Çocukların hayal dünyalarını genişletebilmek adına çocuklar ile interaktif sohbetler eder.

1.jpg

Kendi Kitabını Tasarla Atölyesi

Masal terapinin ardından çocuklar kendi masallarını tasarlarlar. Çocuklara önceden yaptığımız el yapımı boş defterler verilir, masalın karakterleri gerek buraya çizilerek gerekse başka kağıda çizilip kesip buraya yapıştırılarak masal oluşturulur. Çocuklar eve giderken kendi masal kitaplarıyla dönerler.

1234aaa.png
1aaa.png
12aaa.png

Keçeden Rozet Hayvancık Yapım Atölyesi

Tembel hayvanlar masal terapi etkinliğinden sonra çocuklar istedikleri bir hayvanı seçip çizimini yapabilir. Ardından o çizim keçeye aktarılır, kesilir, süslenir. Arkasına rozet çengelli iğneleri yapıştırılır. Çocuklar etkinlikten sonra rozetini takıp çıkarabilir. Evlerine götürebilir.

hhhh.jpg

Kalemlik Yapma Atölyesi

Masal terapiden sonra karakterlerden, atık malzeme konserve kutusundan kalemlik yapma atölyesi.. 

aas.jpg
cdcdcdcdcd.jpg

Taş Boyama Atölyesi

Taşlara masal terapideki karakterleri boyuyoruz.

xcxcxc.jpg

Yağlı Boya Tablo Atölyesi

Masal terapideki karakter 35x35 tuale yağlı boya olarak çocuklara çizdirilir, boyatılır, minik ressamlar etkinliği..

15275092841.jpg

Çiçek Ekimi Atölyesi

Çocuklar atık malzemeden kendi yaptıkları saksıya çiçeklerini 
kendi ekecekler.

bbb.png
bbb.png
bbb.png

Mozaik Atölyesi

Masal terapide anlatılan masalımızdaki karakterleri mozaik olarak hayata geçiriyoruz.

ttt.jpg

Seramik Heykel Atölyesi 

Masal terapideki masalımızın karakterlerini seramik çamurundan üç boyutlu olarak yapıyoruz ve boyuyoruz . Elimizde harika karakter heykelleri oluyor.

vvvv.jpg

Ahşap Boyama Atölyesi

Masal terapideki masalımızın karakterlerini ahşap objelere, transfer yöntemiyle uyguluyoruz. Boyuyoruz harika bir ahşap objelerimiz oluyor. 

yy.jpg

Cam Boyama Atölyesi

Masal terapideki masalımızın karakterlerini cam boyama tekniği ile cama resmediyoruz. (Büyük su bardağı, mumluk çeşitli cam objeler üzerine...) 

ttt.jpg

Dekoratif Ayna Boyama Atölyesi

Masal terapideki masalımızın karakterlerini aynanın kenarına resmediyoruz.

aas.jpg
bottom of page